Bexheti Kompani posedon goma tė pėrdorimit masiv. Pėrveē gomave tė reja, ne klientėve u ofrojme edhe goma gjysėm tė pėrdorura.
 
 
 
Bexheti Kompani ėshtė formuar nga dy vėllezėrit Besim dhe Bunjamin Bexheti tė cilėt kanė punuar 15 vjet nė Zofingen tė Zvicrės, ku pėrvojėn punės e kanė fituar nė firmėn zvicėrane H & G KOSER AG. Pėr tė cilėn pronarėt e kompanisė e falenderojmė shumė pėr respektin qė kanë treguar, pasi përvoja zvicerane që morëm nga ato ndikoj në seriozitetin dhe korektsinë në punën tonë.
Pėr sė pari herė nė Maqedoni kjo firmė ėshtė regjistruar mė 23 dhjetor 1998 nė Tetovė nė rr. Ilindenit p.n. ku edhe gjendet selia e saj edhe sot. Nė vitin 1998 kompania e ka nisur punėn me njė kapacitet tė vogėl prej dy punėtorėsh, Besim dhe Bunjamin Bexheti, ku me kalimin e kohës kemi arritur në një numër më të madh të të punësuarve profesionist të cilën e dëshmon edhe kualiteti jonë.
Kjo firmė ka makinat mė tė pėrsosura nė Maqedoni. Kapaciteti i parė ka arritur njė vlerė deri nė 1000 euro, ndėrsa dy vite mė vonė arrihet nė 5000 euro. Kurse nė vitet e fundit mbėriti kapacitet prej 6 punėtorėsh dhe ka arritur njė vlerė prej 50000-70000 euro. Kjo ėshtė njė arritje e madhe pėr kohė tė shkurtė pėr Bexheti Kompani. Bashkėpunon me tė gjitha firmat e gomave brenda dhe jashtė vendit. Firma Bexheti Kompani ėshtė e rregulluar dhe punon me standarde evropiane. Motoja e jonë është: shpejtë, kualitet dhe në kohë !!!